ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Erkek Örme Kravat Modelleri & Fiyatları | Paşahan

Erkek modası, özellikle son birkaç yıldır ortaya çıkan yeni trendler ve her sezon yenilenen ürünlerin çeşitliliği ile fazlasıyla renklendi. Erkek gömlekleri bu moda sektörünün baş tacı olsa da zaman içerisinde farklı ürünler yeni sezon trendlerine eklenerek çeşitliliği artırdı. Özellikle erkek aksesuarları, gömlekler için tamamlayıcı parçalar olarak kullanılmaya başlandı. En sevilen gömlek aksesuarı olan erkek kravatları, farklı model ve çeşitler ile erkeklerin en çok tercih ettiği aksesuar olarak bilinir. Talep bu kadar fazla olunca da erkek kravatları kendi aralarında birçok modele ayrıldı. Bu senenin en çok sevilen ve en çok kullanılan kravatı ise erkek örme kravatları oldu. Erkek örgü kravatlar ile kombinler eksiksiz bir şekilde tamamlanırken, renk ve model seçenekleri de artış gösterdi. Paşahan Gömlek ailesi olarak sizler için hazırladığımız bu yazımızda erkek örme kravat modelleri ve erkek örme kravat fiyatları hakkında bilgiler verdik. Daha detaylı bilgi almak ve kravat modelleri ile ilgili aklınıza takılan soruların cevaplarını almak için, yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

Erkek Örme Kravat Modelleri

Erkek örme kravatlar, tamamen bir emek ve özveri ürünü olarak biliniyor. Tasarım açısından da fazlasıyla farklı bir modele sahip olan bu erkek kravatları, örgü olarak sunulduğu ve üretildiği için farklı bir değere sahip oluyor. Örgü kravat modelleri, boyutlarından rengine, tasarımından çizimine ya da örme tekniğine varıncaya kadar oldukça fazla ürün seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Paşahan Gömlek’te ise sezonun en trend erkek örgü kravat modelleri siz değerli sevenleri ile buluşuyor. Bu sene en çok tercih edilen erkek örme kravat renkleri ise erkek siyah örme kravat, erkek lacivert örme kravat ve erkek bordo örme kravat olarak biliniyor. Tabii mavi, kırmızı, gri, antrasit, bej gibi diğer renkler de oldukça kullanılıyor. Özellikle bu senenin moda renkleri arasındaki kahverengi, bej, taş rengi gibi pastel tonlar da erkek örme kravatlara yansıyor. Kravat modellerini kombinlemek ise farklı bir birikim gerektiriyor...

 • Erkek Siyah Örme Kravat: Siyah erkek örgü kravatları, genellikle daha klas giyimlerde tercih ediliyor. Özel bir gün ya da davet için takım elbiseler ile oldukça uyumlu olan bu renk, kombini tamamlamak için kusursuz bir parça olarak karışımıza çıkıyor. Beyaz, açık gri ya da bej bir gömlek üzerine koyu tonlarda giyilecek bir takım elbise ile kombinlenen erkek siyah örme kravat, kombine fazlasıyla şıklık katabiliyor. Elbette kombininizde kullanacağınız diğer aksesuarlar ve parçalar da önem taşıyor. Örme kravatlar tamamen el emeği olarak göze çarptığı için, onu tamamlayacak aksesuarlar kombine ayrı bir hava katıyor. Örneğin erkek siyah örme kravat kullanılan bir kombinde siyah renkli bir örgü ya da deri ipli bileklik, kombini eksiksiz hale getirebiliyor. Siyah örgü kravat modelleri, düz renkli ya da desenli olarak iki gruba ayrılıyor. İster tamamen siyah bir model tercih edilebilecekken, siyahın içerisinde kullanılan ince detaylar ve desenler de tercih edilebiliyor. Siz de birbirinden şık ve farklı modellerdeki erkek siyah örme kravatları incelemek istiyorsanız, hemen web sitemiz üzerinden bütün ürünlerimizi görüntüleyebilirsiniz!
 • Erkek Lacivert Örme Kravat: Lacivert renk erkekler için uzun yıllardır asaleti ve klaslığı simgeliyor. Klasik giyimde oldukça sevilen ve tercih edilen lacivert rengi, kendini erkek örme kravatlarda da ön plana çıkarmayı başarıyor. Erkek lacivert örme kravatlar genellikle takım elbiseler ile beraber kullanılıyor. Renk konusunda ise erkeklere oldukça çeşitlilik sağlıyor. Lacivert rengine en çok uyumlu olan renkler açık mavi, beyaz ya da krem tonları olarak biliniyor. Yani takım elbisenin altına giyilecek açık mavi, bej ya da beyaz bir gömlek ile erkek lacivert örme kravatlar oldukça uyumlu oluyor. Bu tür kombinler ile beraber kullanılacak olan aksesuarların da biraz klasik olması tavsiye ediliyor. Örneğin erkek lacivert örme kravat kullanılan bir takım elbise kombininde gümüş bir kol saati, gümüş kol düğmeleri ve klasik bir ayakkabı kullanılması, yapılan kombini de daha şık göstermeye yardımcı oluyor. Eğer siz de oluşturacağınız takım kombinlerinizde erkek lacivert örme kravat kullanmayı düşünüyorsanız, aksesuarlarınızı da ona göre seçmeniz gerekiyor. Lacivert erkek kravatlarının da kendi içerisinde renk tonları ve desenleri bulunuyor. Birbirinden farklı ve trend lacivert erkek kravatları için Paşahan’a göz atabilir, hayalinizdeki erkek örme kravatları bulabilirsiniz.
 • Erkek Bordo Örme Kravat: Bordo renkli erkek örgü kravatlar, klasik giyimden biraz uzaklaşarak daha spor bir tarzı yansıtması ile biliniyor. Spor gömlekler ve spor kombinler ile kullanılması için oldukça müsait olan bu kravat modelleri, bu sezonun en çok sevilen erkek örme kravatları arasında yer almayı başarıyor. Spor gömlekler ile beraber kullanılacak erkek bordo örme kravatlar, bu tarza uyumlu diğer spor ürünler ile beraber kombinlenince ortaya enfes bir görüntü çıkabiliyor. Mesela jogger pantolonlar ya da kot pantolonlar ile kombinlenen spor gömleklerin üstünde bu renk erkek örme kravatlar fark yaratıyor. Elbette kombin oluştururken renk seçimlerine de dikkat etmek gerekiyor. Bordo ile uyumlu olan renkler genellikle mavi, beyaz ve krem tonları olarak biliniyor. Açık mavi, beyaz ya da krem tonlarında bir spor gömlek modelinin üzerinde erkek bordo örme kravatlar fazlasıyla uyumlu bir görüntü ortaya çıkarıyor. Altına giyilecek olan kot pantolon ya da jogger pantolon ile beraber kullanılacak beyaz bir sneaker ayakkabı, kombini tamamlamaya yardımcı oluyor. Bu şekilde hem rahat ve şık hem de günlük kombinler oluşturmak, bordo renkli kravat modelleri ile mümkün oluyor. Elbette ki erkek bordo örme kravatlar yalnızca spor giyim tarzlarında değil, klasik giyim tarzlarında da kullanılabiliyor. Bu kombinlerin ayrıştırılmasında en büyük rolü ise beraberinde kullanılan aksesuarlar oynuyor. Aksesuar seçimi sayesinde kombinler bambaşka bir hale bürünebiliyor. Sezonun en trend renklerinden olan erkek bordo örme kravat modellerini, ton ve desen seçeneklerini görme için siz de hemen web sitemizi incelemeye başlayabilir, tarzınıza en çok uygun olan erkek örgü kravat modellerini anında satın alabilirsiniz.

Erkek Örme Kravat Modelleri Bağlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Erkek örme kravatların bağlanma teknikleri de kullanım açısından oldukça önemlidir. Elde kravat bağlanması birçok kişi için zor olarak görülür. Fakat doğru teknikler bilindikten sonra fazlasıyla pratik ve kolay olduğu anlaşılır. İşte sizler için en kolay erkek örgü kravat bağlama yöntemi;

 • Öncelikle erkek kravat modelinin geniş ucunu sağda, küçük ucunu solda olacak şekilde elinize yerleştirin.
 • Boynunuzun genişliğine göre bir açıklık bırakın.
 • Geniş ucu, küçük ucun altından çaprazlama olarak geçirin.
 • Daha sonra yine geniş ucu, küçük ucun üstünden geçirin
 • Bunu yaptığınız zaman bir üçgen oluşacaktır. Bu oluşan üçgenin üzerinden, geniş uç bırakılan yuvarlak içinden geçirin.
 • Bu geniş ucu, daha sonra boyun kısmından geçirilecek halka kısmı ile yukarı çekerek ayarlayın.

İşte bu kadar basit! Birkaç kere deneyip tekrar ettikten sonra artık siz de kolayca örme kravat modellerini bağlama konusunda ustalaşabilirsiniz. Bu, bilnen en basit erkek kravat bağlama yöntemidir. Diğer kravat bağlama düğümleri ise şu şekildedir;

 • Prens Albert düğümü
 • Windsor düğüm
 • Murrell düğüm
 • Basit düğüm
 • Eldredge düğüm
 • Balthus düğüm
 • Redingot düğüm
 • Papyon düğümleri
 • Yarım Windsor düğüm
 • Van Wijk düğüm

En çok tercih edilen düğüm yöntemleri ise Murrel erkek örme kravat düğümü ve Prens Albert erkek örgü kravat düğümüdür. Peki bu düğüm teknikleri nasıl yapılır?

 Murrel Erkek Örme Kravat Düğümü Nasıl Yapılır?

 • Kravatın geniş ucu sol tarafta, ince ucu sağ tarafta olacak şekilde hazırlayın.
 • Soldaki geniş ucun üzerine sağdaki ince ucu çaprazlama olacak şekilde yerleştirin.
 • Boyun halkasının içerisinden geçirerek sola çevirin.
 • İnce ucu, geniş ucun arkasından sola doğru getirin.
 • Boyun halkasına doğru çekin ve boyun halkası boyunca sağa çekin.
 • Ön taraftan sola doğru çekilen ince ucu, aşağıdan boyun halkasına geçirin.
 • İnce ucu, önde oluşturulan döngünün içerisinden geçirin.
 • Düğümü, küçük ucundan aşağı doğru çekerek sıkın ve düğümü yukarı doğru çekerek kendinize göre ayarlayın.

Prens Albert Erkek Örme Kravat Düğümü Nasıl Yapılır?

 • Kravatın geniş ucunu sağ tarafta, ince ucunu sol tarafta olacak şekilde boyun bölgesine yerleştirin. (Kravatın geniş ucu, ince ucuna nazaran daha altta olmalıdır.)
 • Geniş ucu, ince uca doğru çapraz şekilde tutun.
 • İnce ucun altından sağa doğru çaprazladığınız kravat ucunu, ince ucun alt tarafından sağa doğru çaprazlayın.
 • Aşağıdan boyun halkasından katladığınız ve oluşturduğunuz düğümü döngülerden geçirin.
 • Oluşturduğunuz düğümün sabitlenmesi için geniş ucu aşağı çekin ve boyun kısmına doğru kaydırın.

Erkek Örme Kravat Fiyatları

Erkek örme kravat fiyatları, belirli unsurlara göre değişiklikler gösterebiliyor. Fiyatları etkileyen en büyük unsurlardan biri ise kravatın üretildiği malzeme oluyor. Erkek örme kravatları tamamen el üretimi ve el emeği olduğu için, diğer erkek kravatlarına nazaran daha yüksek fiyatlara sahip olabiliyor. Kravatın üretildiği malzemenin kalitesi ne kadar iyiyse, fiyatı da o kadar yüksek oluyor. Elbette ki erkek örme kravat fiyatlarını etkileyen tek unsur kullanılan malzeme olmuyor. Bunun dışında sezonun trend modelleri de fiyatlar üzerinden fazlasıyla etkili oluyor. Sezonun trend kravat modelleri diğer modellere nazaran daha yüksek fiyatlara sahip olabiliyor. Bunun dışında yine sezonun popüler renkleri ve desenleri de fiyatlarda farklılıklar yaratabiliyor. Her sezon başı yenilenen renk ve desenler arasından en çok sevilen ve en çok kullanılan erkek örgü kravatlar, diğer renk ve desenlere göre daha çok revaçta olduğu için fiyatları da daha yüksek olabiliyor. Paşahan Gömlek’te ise her cebe ve her bütçeye uygun erkek örme kravat modelleri bulunuyor! Siz de hemen web sitemizi inceleyerek size en uygun örme kravat modellerine göz gezdirebilir, dilediğiniz erkek kravat modellerini anında satın alabilirsiniz. Filtreleme özellikleri sayesinde istediğiniz renk, desen ve fiyat seçeneklerini belirleyebilir, istediğiniz ürünü çok daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Siz de Paşahan Gömlek kalitesi ve farkı ile tamamen kendi özel üretimimiz olan erkek örme kravat modellerini hemen satın alarak girdiğiniz her ortamda fark yaratmaya ve tarzınızla kendinizden söz ettirmeye başlayabilirsiniz. İster erkek siyah örme kravat ister erkek lacivert örme kravat isterseniz de erkek bordo örme kravat modelleri arasından dilediğinizi seçerek şıklığınızla göz kamaştırabilir, sezonun en trend modelleri ile erkek kravat modasına iddialı bir giriş yapabilirsiniz.

Erkek örme kravat modelleri uygun fiyatlarla Paşahan'da. Birbirinden farklı model ve renkteki kravatları keşfetmek için tıklayın!

 

 • 300TL ve ÜZERİ
  KARGO BEDAVA
 • İADE ve DEĞİŞİM
  GARANTİSİ
 • 12 SaaTte
  Kargoda
 • GÜVENLİ
  ALIŞVERİŞ
 • HAVALE/EFT 
  VE KAPIDA ÖDEME